Podręcznik Przygody Rowerowej - Anna Maciąg, Robert (Robb) Maciąg Autor : Martens kategoria: Relacje
Produkt dostępny w sklepach:Świat oglądany z rowerowego siodełka inaczej wygląda aniżeli z okien samochodu. Jadąc na rowerze wytycza się nowe, nieopisane w przewodnikach, fantastyczne trasy. Anna i Robert Maciągowie są starymi wyjadaczami w tej dziedzinie. Razem przebyli na dwóch kółkach niemal 25 tys. kilometrów i odwiedzili ponad 20 państw. W ich książce można znaleźć relacje z wypraw na Bałkany, do Mongolii, Sudanu czy Wietnamu, wskazówki na temat ich organizacji, dane o kulturach tych egzotycznych państw. Po przeczytaniu tej książki będziecie wierzyć, że można na rowerze dotrzeć na prawdę wszędzie!


Co nowego jeszcze można odkryć w świecie, który już dawno pozostał zbadany szczegółowo? Kogo spotykamy na drogach, po jakich każdego dnia poruszają się tysiące ludzi? Czym nas mogą zaskoczyć te spotkania lub ci ludzie? No i jak porządnie się przygotować do nich, jeżeli rower wybiera się jako transport? Odpowiedzi na te i mnóstwo innych pytań można znaleźć w Podręczniku przygody rowerowej.

Autorzy dzielą się w nim zdobytymi doświadczeniami w trakcie wielu wypraw, w wielu rozmaitych miejscach na świecie. Służą radą, jaki kierunek wyselekcjonować i w jaki sprzęt zaopatrzyć się, jak planować wycieczkę na rowerze i jak interesująco ją przeżyć. Ostrzegają przed możliwymi niebezpieczeństwami i niedogodnościami, jak również przekazują informację, jak należycie ich unikać.

Podręcznik nie posiada nudnej teorii, autorzy skupiają się tylko na aspektach praktycznych życia rowerzysty długodystansowego. Najważniejsze jest jednakże to, że zachęcają do ekspedycji rowerowych. Na swoim przykładzie ukazują, że każda wycieczka jest na wyciągnięcie ręki!

 

Anna Maciąg, Robert Maciąg - W 2006 r. wyjechali w niekrótką drogę do Indii na złożonych samemu (i całkiem porządnie) rowerach. Wycieczka zajęła im piętnaście miesięcy i odmieniła ich funkcjonowanie tak bardzo, że po powrocie nie potrafili usiedzieć w domu i znowu ruszyli w trasę. Nie była to byle jaka droga, a opiewający legendami Jedwabny Szlak. Przez te wspólne lata razem przejechali ponad 22 tysiące kilometrów i odwiedzili ponad dwadzieścia państw. Od roku 2011 mieszkają w Krainie Wygasłych Wulkanów w Górach Kaczawskich. Każdego dnia wykładają o świecie dla uczniów podstawowych szkół i gimnazjów. W czasie wolnym snują następne podróżnicze plany, piszą artykuły do rowerowej prasy a także książki.