Wałkowanie Ameryki Autor : Martens kategoria: Relacje




Produkt dostępny w sklepach:



Supermocarstwo światowe czy kolos na miękkich nogach? Ostoja demokracji i wolności czy dżungla, w jakiej ludzie sami dochodzą sprawiedliwości? Oaza dla imigrantów czy miejsce, w którym przybysze z zagranicy należą do obywateli innej kategorii? Światopoglądowo neutralne państwo czy kraj religijnych fanatyków? Jakie są naprawdę Stany Zjednoczone? I jacy są Amerykanie? Mądrzy, życzliwi, otwarci, optymistyczni i bezpośredni? A może niedouczeni, zarozumiali, ograniczeni, aroganccy i nietolerancyjni? Otwarci na świat czy zaściankowi? Pewni siebie czy zakompleksieni?


Przekazujemy w ręce Czytelnika książkę Marka Wałkuskiego, dziennikarza radiowej "Trójki" i korespondenta Polskiego Radia z wieloletnim stażem. W specyficzny dla siebie, przenikliwy i dowcipny sposób autor wspomina o życiu w Stanach Zjednoczonych i charakterystyce tego ogromnego kraju, z jego dużą powierzchnią, liczbą mieszkańców, kulturową różnorodnością, przeciwieństwami społecznymi i wyzwaniami, które Ameryka stawia przed przybyszem z Europy.

Zamiast prostego krytykowania Stanów Zjednoczonych Marek Wałkuski dokłada starań aby czytelnik zrozumiał Amerykę. Pisze interesująco, jednak nie jest ograniczony do samych ciekawostek. Łamie stereotypy na temat Amerykanów i ich państwa. Spogląda na USA z życzliwością i nie daje wiary w ogłaszany przez wiele osób koniec Ameryki.