Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego Autor : Martens kategoria: Relacje
Produkt dostępny w sklepach:Tłumaczona na kilkanaście języków i zaliczająca się do setki największych podróżniczych bestsellerów ostatnich czasów. Opowiadanie o jednej z najbardziej głośnych wypraw XX wieku. Prezentuje historyczną wycieczkę Piotra Chmielińskiego, pierwszego człowieka, który przepłynął Amazonkę w całości: od źródeł do ujścia. Opisywany jest każdy kilometr wyprawy. Wyprawa pozostała zrekonstruowana na bazie notatek Joe Kane'a - jedynego z członków ekipy międzynarodowej, który dotrzymał kroku dzielnemu podróżnikowi w trakcie trwających prawie 6 miesięcy zmagań z niebezpiecznym żywiołem.


Dowodzeni przez naszego rodaka bohaterowie podjęli wyzwanie zmierzenia się z największą rzeką świata. Przez 170 dni przemierzając bezdroża górskie, niedostępne kaniony i sławną dżunglę amazońską. Płyną na zmianę w pontonie i w kajaku. Z nurtem Amazonki. Pionierska wyprawa Piotra Chmielińskiego to posiadające wiele liryzmu opowiadanie o ambicji, przyjaźni i potrzebie zwyciężenia osobistych ograniczeń. Wszystko dopełnione jest wspaniałymi fotografiami Zbigniewa Bzdaka.

Piotr Chmieliński - urodzony w Rzeszowie. Skończył studia na Wydziale Mechanicznym Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Był współorganizatorem ekspedycji Canoandes 79, która m.in. wymieniona jako pierwsza przepłynęła kanion Colca w Peru. Jako jedyny przepłynął pełną długość Amazonki (ok. 7 tys. kilometrów). Współcześnie mieszka z rodziną w Stanach Zjednoczonych, w stanie Virginia, blisko Waszyngtonu.